Отборът на ФК Цюрих спечели Купата на Швейцария, побеждавайки на финала шампиона на страната Йънг Бойс с 2:1.

Завършилият четвърти в шампионата с 30 точки по-малко от Йънг Бойс отбор на Цюрих успя да стигне до успеха, играейки с човек по-малко от 67-ата минута нататък.

Тогава с втори жълт и червен картон бе изгонен Сангоне Сар, а резултатът беше 1:0 за Цюрих с гола на Михаел Фрей в 11-ата минута.

Това, че останаха с човек по-малко не стресна футболистите на Цюлих и те стигнаха до втори гол, дело на Антонио Маркезано в 74-ата минута.

Силите на Йън Бойс стигнаха само за отбелязването на един гол, който се оказа почетен – на Миралем Сюлеймани в 80-ата. Така ФК Цюлих спечели с 2:1 и вдигна Купата, непозволявайки на Йънг Бойс да стигне до дубъл.

Йънг Бойс и Базел ще бъдат швейцарските представители в квалификациите за Шампионската лига, а ФК Цюрих /направо в групите/, Люцерн и Санкт Гален /в квалификациите/ ще играят в Лига Европа.