ФИФА ще разпита главния съдия и футболистите от срещата между Бахрейн и Индонезия. Мачът, който се игра на 29 февруари, бе квалификация за световното първенство през 2014 г. и завърши с победа за Бахрейн с 10:0.

От ФИФА заявиха, че „разследването е приоритет“ и продължават с него от своите клонове в Йордания и Малайзия. Представители на световната футболна централа допълниха, че инспекторите ще проведат разговори с част от играчите на двата тима, реферите, треньорските ръководства и други официални лица, които са присъствали на срещата.

Най-сериозни съмнения будят действията на ливанския съдия Андре Ел Хадад, който показва червен картон на вратаря на Индонезия още във 2-ата минута, а освен това отсъжда 4 дузпи за Бахрейн.

ФИФА ще проучи и движението в активността на залозите в датата на квалификацията.

Победата на Бахрейн буди въпроси, тъй като представителният отбор на страната изоставаше с 3 точки от Катар в класирането на групата, а головата им разлика бе по-лоша с 9 гола.