Фенербахче триумфира в дербито на Истанбул, след като успя да победи с 1:0 при гостуването си Галатасарай в най-интересния мач от 27-я кръг на турската Суперлига.

Мачът бе истинско зрелище, а двата отбора търсеха победата от самото начало на срещата, като домакините имаха надмощие през първите 20 минути.

Единственото попадение в срещата падна в 70-та минута, а негов автор бе Селчук Сахин.

Така Фенербахче записа двоен успех над Галатасарай през този сезон, след като през първия полусезон на „Шюкрю Сарачоглу” „фенерите” победиха с 3:1.

След тази победа Фенербахче дели второ място във временното класиране с 55 точки, колкото има и Бешикташ. Галатасарай остана на трета позиция с 53 точки. Лидер е Бурсаспор с 58 точки. Отборът, където играе Димитър Иванков е и с мач по-малко от преследвачите си.