Лидерът във временното класиране в Турция Фенербахче се издъни у дома, като направи равен – 2:2 – срещу аутсайдера Денизлиспор, който се бори за оставане в елита. „Фенерите” имат само две точки преднина през втория в подреждането Бешикташ, който днес победи като гост Сиваспор с 1:0. Теоретичен шанс за титлата запази и Галатасарай, който изостава на шест точки от водача. До края на шампионата в южната ни съседка остават четири кръга, но в следващия се срещат Фенербахче и Бешикташ, а в предпоследния „жълто-черните” гостуват на Галатасарай.

Фенербахче имаше тотално превъзходство до 73-та минута и аванс от два чисти гола, след две попадения на Алекс, но именно в тази минута Адриано намали резултата, а в 80-та Фатих Иген донесе точката на Денизлиспор.

Трудна бе победата и за Бешикташ, като успехът дойде чак във втората минута от даденото от рефера продължение, когато Ибрахим Акин бе точен за „черно-белите”.