Фенербахче победи с 2:0 Галатасарай в дербито на 15-я кръг на турската Суперлига. По този начин „фенерите” се изкачиха на второ място във временното класиране, като вече изостават само на точка от „чим бом”.

Домакините поведоха в 5-та минута, когато Алекс намери с хубав пас Семих Сентюрк и той не остави никакви шансове за стража на гостите Оркун.

Фенербахче нанесе своя втори удар в 57-та минута, когато при поредната бразилска атака Роберто Карлос подаде на Дейвид и той удвои преднината на „жълто-черните”.

В 77-та минута авторът на второто попадение за „фенерите” Дейвид де Соуса бе изгонен с директен червен картон.

До края на мача Галатасарай не успя да направи нищо запомнящо се, а голямата звезда на Фенербахче Роберто Карлос изигра много силен мач и бе сменен в първата минута от даденото от съдията четири минутно продължение.