Фейенорд разгроми с 4:0 Спарта в дербито на Ротердам от 21-ия кръг на нидерландското първенство.

Още в 4-ата минута Оркун Кьокчу даде аванс на Фейенорд в резултата с удар от дъгата на наказателното поле, при който се получи и рикошет в тялото на противников защитник, а това подлъга вратаря на Спарта. В 11-ата минута резултатът вече бе 2:0. Алиреза Джаханбахш бе изведен в наказателното поле на Спарта и не сбърка.

През втората част Фейнерод съвсем отказа съперника си с два гола на Гуус Тил. Той бе точен в 50-ата минута с шут от близко разстояние, а в 70-ата минута оформи крайния резултат, след като наказа неориентирана игра на Спарта в защита и пак от близка дистанция порази целта.

Фейенорд остава трети в класирането, като събра 45 точки и вече е само на една зад втория ПСВ Айндховен. Водачът Аякс е с 48 и по-късно днес приема 15-ия Хераклес.