Шампионът ПСВ Айндховен продължи със слабото си представяне в тазгодишното първенство на Холандия. В дербито на 27-я кръг ПСВ загуби с 0:1 при гостуването си на Фейенорд в Ротердам.

Единственото попадение падна в 63-ата минута и бе дело на Лерой Фер, който се разписа с глава след центриране от корнер на Диего Бисесвар. За ПСВ изгодни възможности за гол пропуснаха Отман Бакаал и Данко Лазович.

Грандът от Айндховен остава на пето място в класирането и вероятно в края на този сезон ще се задоволи единствено с участие в турнира за купата на УЕФА, информира БТА.

АЗ Алкмаар записа нова победа с 1:0 навън срещу Утрехт. Точен за лидера в класирането бе Маартен Маартенс в 11-ата минута.

Аякс пък победи с 3:0 у дома Де Граафшап. Твенте с вратаря Николай Михайлов в състава си спечели с 2:0 като гост срещу Вилем II.

В класирането води АЗ Алкмаар с 69 точки, пред Твенте с 58 точки, Аякс е на трето място с 55, Хееренвеен е четвърти с 54 точки, ПСВ Айндховен е на пета позиция с 46 точки.