Грьонинген победи Фейенорд с 2:1 в първия мач от плейофите за място в турнира за Купата на УЕФА в Холандия. Четири отбора се борят за една позиция, даваща право на участие догодина във втората по сила клубна надпревара в Европа. Освен Грьонинген и Фейенорд, това са още Утрехт и Рода.

Въпреки че вече е с нов треньор, отборът на Фейенорд продължава да играе слабо. Преди една седмица Ервин Куман напусна поста си, и той бе зает от Лео Беенхакер.

Фейенорд започна по-добре срещата, като откри резултата още в 14-та минута чрез Ромео Кастелан. Само седем минути след попадението обаче гостите останаха с човек по-малко на терена, като Джонатан Де Гузман получи директен червен картон.

Така домакините от Грьонинген успяха да обърнат резултата в своя полза, като Ерик Невланд и Джибрил Санкох реализираха головете за успеха.

В плейоф за място в турнира Интертото, Спарта Ротердам и НЕК Ниймеген завършиха наравно 1:1.