Фаворитът за спечелване на Копа Либертадорес Крузейро постигна победа в последния си мач от груповата фаза турнира. Бразилците надиграха с 3:0 навън аржентинския Естудиантес, като реализираните от тях голове до момента са общо 20 в изиграните шест двубоя.

Крузейро и Естудиантес играха на финала в турнира през 2009 година. Тогава аржентинците триумфираха с ценното отличие.

Още в 11-ата минута Тиаго Рибейро се възползва от центриране на Валисон и изведе бразилския гранд напред в резултата.

В добавеното време на първата част играчът на мача Валисон вкара втори гол за Крузейро след самостоятелна акция.

Осем минути преди края, при бърза контраатака, левият защитник Жилберто оформи класическата победа 3:0 в полза на Крузейро.

Бразилците завършват на първо място в групата с актив от 16 точки, докато 4-кратният континентален шампион Естудиантес остава на втора позиция с 6 точки по-малко. Двата отбора се класират за следващата фаза на турнира.

В другата среща от групата Толима (Колумбия) надигра с 2:0 като гост отбора на Гуарани от Парагвай.