Генералният спонсор на националния отбор на Австрия – фирмата PayLife, обеща на играчите на отбора бонус в размер на един милион евро, ако успее да спечели европейската титла на шампионата това лято.

За класиране на финала, отборът ще получи 750 хиляди евро, а за място на полуфиналите – 500 хиляди. При това само половината от обещаните средства ще бъде дадена на самите футболисти, а останала част ще бъде вложена в обучението на младите футболисти.

Трябва да се отбележи, че националният отбор на Австрия има най-нисък рейтинг сред всички финалисти на Евро 2008. В момента тимът на шампионата се намира на 84-о място в света.

Австрийците намериха място на европейските футболни финали по правото на страната-домакин, като се паднаха в предварителна група В заедно с отборите на Полша, Германия и Хърватия.