Бразилският Гремио се превърна в първия финалист в Световното клубно първенство, което се провежда в Обединените Арабски Емирства. Шампионът от Копа Либертадорес надделя трудно над мексиканския Пачука, но заслужи мястото си в решителния сблъсък за трофея.

Гремио имаше нужда от продължения, за да стигне до крайния успех с 1:0. Голът за победата бе дело на Евертон.

Въпреки че и двата тима имаха няколко добри възможности да реализират в редовното време, гол така и не падна. Пет минути след началото на продълженията обаче, Гремио поведе в резултата след страхотна индивидуална акция на Евертон и прекрасен диагонален удар.

В 110-ата минута тимът на Пачука тотално се предаде, след като Виктор Гузман получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Футболистите на Гремио успяха да запазят крехката си преднина до края и заслужено намериха място във финала на елитната клубна надпревара.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят тимовете на Ал Джазира и Реал Мадрид. Другият финалист в турнира ще стане ясен утре.