Евентуалният съперник на Левски във втория предварителен кръг на Шампионската лига – Тампере Юнайтед, постигна лесна и категорична победа с 3:1 над ТПС Турку в мач от 11-ия кръг на финландското футболно първенство. И четирите гола в срещата бяха дело на гостите.

Лидерите в подреждането успяха да открият резултата в своя полза едва в 53-та минута. Тогава Петреску се разписа и компенсира пропуските на своите съотборници, допуснати през първото полувреме. Седем минути по-късно на терена останаха само 10 представители на домакините, след като Хайникангас получи червен картон.

При числено предимство Тампере лесно удвои с гол на Ниеми в 75-та минута. Десет минути по-късно Ояанпера намали преднината на гостите, като заби топката в собствената си мрежа. 60 секунди бяха необходими на резервата Хийнинен да поправи грешката на съотборника си, като се разпише и върне двата гола аванс на Тампере.

Съставът на Тампере:

Мико Кавен – Тони Ярвинен (67. Анти Хийнинен), Матиас Линдстрьом, Анти Оянпера, Яри Ниеми – Юси Куяла, Анти Похия, Ярко Вис, Юска Саволайнен – Томи Петреску (72. Сакари Сааринен), Хейки Ахо

Юнайтед е лидер в класирането на Финландия с актив от 26 точки, а Турку заема второ място с 20.

В друг мач от 11-ия кръг на първенството Викингит победи Лахти с 2:0.

Във втория кръг на най-комерсиалния футболен турнир Левски ще играе срещу победителя от двубоя между Тампере и Мурата (Сан Марино).