Етоал Сахел от Тунис спечели Шампионската лига на Африка, след като във финална среща реванш победи миналогодишния шампион Ал Ахли от Египет с 3:1. Първият двубой на 27-ми октомври завърши наравно 0:0. Това е първа титла за Етоал Сахел в този турнир.

Афуене Гхарби откри резултата в полза на гостите секунди преди почивката. Пет минути след нея Емад Ал Нахас изравни. Футболистите на Ал Ахли останаха с един по-малко в 61-та минута, когато голмайсторът Нахас си изкара червен картон и напусна терена.

Гостите стигнаха до успеха с два гола на Амине Чермити и Муса Нари съответно във втората и петата минути на допълнителното време на мача.

Президентът на Египет Хосни Мубарак бе сред 80-те хиляди зрители на националния стадион в Кайро.