Тунизийският Етоал Сахел изненадващо се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол след победа с 1:0 над Пачука от Мексико.

Африканският шампион стигна до успеха с попадение в 85-ата минута на Муса Нари, чийто удар от 25 метра се отклони от ръката на бранителя на съперника Леобардо Лопес и спря в мрежата на мексиканците.

Пачука, първенец в зона КОНКАКАФ, доминираше през по-голямата част от мача, но не успя да преодолее отличния вратар на тунизийците Аймен Балбули.

Хулио Мансур успя да вкара в мрежата на Етоал в средата на второто полувреме, но попадението беше отменено заради засада.

Така Етоал Сахел ще спори в шампиона на Южна Америка Бока Хуниорс (Аржентина) за място на финала.

В другия полуфинал ще се срещнат европейския първенец Милан и победителя от мача между Урава Редс (Япония) и Сепахан (Иран).

Финалът е на 16 декември в Йокохама.

През миналата година титлата спечели бразилският Интернасионал след победа с 1:0 над испанския Барселона.