Аржентинският шампион Естудиантес започна с победа новия сезон в местното първенство по футбол, след като победи с 2:1 Нюелс Олд Бойс в среща от първия кръг.

Естудиантес, победител в есенната Апертура, започна успешно с новия си треньор Едуардо Берицо, който замени подалия оставка поради неразбирателство с ръководството Алекс Сабела.

Гастон Фернандес изведе Естудиантес напред в резултата в 13-та минута, когато засече с едно докосване центриране на крилото Енцо Перес. Десният бек Габриел Меркадо покачи на 2:0 в 24-та минута, а малко преди края на полувремето първият голмайстор за тима - Фернандес, изпусна дузпа.

Крайното 2:1 оформи Хуан Мануел Кобели в добавеното време на мача.

В друга среща от първия кръг на пролетния шампионат Индепендиенте и Велес Сарсфийлд завършиха наравно 2:2.