Носителят на Копа Либертадорес Естудиантес де Ла Плата победи южнокорейския Поханг Стийлърс с 2:1, за да си осигури място във финала на Световното клубно първенство.

Аржентинците напълно надиграха своя съперник, който завърши мача с 8 футболисти, след като трима напуснаха терена с червени картони.

Бенитес откри резултата с точен удар от пряк свободен удар в края на първото полувреме. Отново нападател удвои преднината на Естудиантес 8 минути след подновяването на играта.

Въпреки че Йае Вон получи втори жълт картон в 56-та минута, Поханг стигна до гол в 71-та минута, когато точен бе бразилецът Денилсон. За повече обаче южнокорейците нямаха сили, след като Йае Сунг също напусна терена в 72-та минута, а в 77-та Хва Йонг стана третият с червен картон.

Така Естудиантес намери място на финала, където ще чака победителя от другия полуфинал между Барселона и Атланте, който ще се играе в сряда.