Естудиантес Ла Плата започна с убедителен успех защитата на титлата си в турнира за Копа Либертадорес. Аржентинският тим разби с 5:1 Хуан Аурих (Перу) в първия си мач от Група3.

Мауро Босели се отличи с хеттрик за победителите с попадения в 6-та минута от дузпа, в 60-та и 71-ва минути. В миналата кампания Естудинатес не допусна нито един гол в домакинските си срещи.

Бразилският Крузейро, който загуби финала миналата година от Естудинатес, допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Велес Сарсфийлд (Аржентина) в Група 7.

Крузейро игра след 37-та минута с 9 души на терена, а Жилберто бе отстранен още във втората минута заради удар с лакът на съперник.

В Копа Либертадорес тази година участват 40 отбора от 11 страни в Латинска Америка.