Отборът на Естудиантес направи решителна крачка към спечелване на шампионската титла в първенството на Аржентина, след като победи Индепендиенте с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг. Така три кръга преди края лидерът Естудиантес увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре.

Крилото Хуан Перейра изведе гостите напред в резултата в шестата минута, възползвайки се от лошо изчистване на защитата на Индепендиенте.

Домакините изравниха секунди след почивката с гол на халфа Нико Мартинес - брат на лидера при голмайсторите Хуан Мартинес от Велес.

Дълго време статуквото се запази и, когато се очакваше мачът да завърши наравно, Гастон Фернандес с глава изпрати топката неспасяемо в далечния горен ъгъл и донесе победата на Естудиантес.

Арсенал Саранди запази третата позиция след успех над Сан Лоренсо с 2:1. Саранди е с 28 точки - на 8 от лидера Естудиантес.

Ривър Плейт се изкачи на шеста позиция с 25 точки след победата над Олимпо с 1:0. Попадението бе дело на Адалберто Роман в 32-та минута.

Другият гранд - Бока Хуниорс, обаче претърпя нова загуба. Този път при гостуването на Нюелс Олд Бойс - 0:1. Гола отбеляза Луис Родригес пет минути преди края на мача, съобщава БТА.

След това поражение Бока е на незавидното 12-о място с актив от 20 точки, а Нюелс Олд Бойс е седми с 25 точки.Начело във временното класиране е Естудиантес с 36 точки, пред Велес - 31 и мач по-малко, Арсенал Саранди - 28, Годой Крус - 27, Расинг, Ривър Плейт и Нюелс Олд Бойс - по 27 и други.