Естудиантес победи Архентинос Хуниорс с 1:0 в аржентинския сблъсък и достигна по финала в турнира Копа Судамерикана.

Нападателят Хосе Луис Калдерон отбеляза единствения гол в 62-ата минута на втората полуфинална среща и донесе победата с общ резултат 2:1 в полза на Естудиантес.

Франко Кирога от Архентинос беше изгонен в 83-ата минута след като получи втори жълт картон, а Родриго Браня от Естудиантес също беше отстранен заради закъснял шпагат срещу противник в добавеното време.

Отборът на Естудиантес, с капитан Хуан Себастиан Верон, ще срещне на финала бразилския Интернасионал.

Тимът от Порто Алегре спечели с 4:0 втория полуфинал срещу мексиканския Чивас Гуадалахара и с общ резултат 6:0 се класира за финала, който е в два мача.

Копа Судамерикана е еквивалент на турнира за купата на УЕФА.