Бразилският Крузейро и аржентинският Естудиантес се класираха за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес, докато Бока Хуниорс (Аржентина) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Дефенсор Спортинг (Уругвай) в първи четвъртфинален двубой от турнира.

Крузейро и Естудиантес се присъединиха към вече класиралите се за следващата фаза бразилския клубове Гремио, Палмейрас и Сао Пауло. На четвъртфиналите ще играят и Насионал (Уругвай) и Каракас (Венецуела).

В 74-ата минута нападателят Клебер вкара единственото попадение за Крузейро в домакинския мач срещу Универсидад (Чили) след точно подаване на Рамирес. Чилийският клуб се нуждаеше от победа, за да продължи напред в престижния турнир, информира БТА.

В Асунсион пък местният Либертад завърши наравно 0:0 срещу Естудиантес. Мауро Босели изпусна две чисти положения, с които можеше да донесе успеха на аржентинския отбор.

В първи осминафинален мач Дефенсор Спортинг (Уругвай) и Бока Хуниорс (Аржентина) завършиха наравно 2:2. Отборът от Буенос Айрес дори можеше да измъкне по-добър резултат след като Мартин Палермо откри още в 3-та минута. Пабло Галианоне изравни след изпълнение на корнер точно преди почивката, а Родриго Паласио отново изведе Бока напред в 57-ата минута.

Все пак Спортинг стигна до равенство 2:2 след като Родриго Мора изравни с глава седем минути преди края. Срещата-реванш е на 21 май.