Националният отбор на Белгия стигна до изразителна победа с 5:2 при гостуването си на Естония от в двубой от група „E“  на световните квалификации. „Червеният динамит“ трябваше да прави обрат, след като изоставаше в резултата, а в крайна сметка стигнаха и до убедителния успех.

Домакините изненадващо поведоха още във втората минута, когато Матиас Каит отне топката, напредна и отбеляза чудесен гол от дистанция.

Това обаче само подразни белгийците, които веднага наложиха натиск. Така се стигна до 22-ата минута, когато Ханс Ванакен се извиси при центриране на Еден Азар и изравни резултата с глава.

Само седем минути по-късно Ромелу Лукаку направи обрата пълен с удар по земя, дошъл след грешка в противниковата защита.

Отново той се разписа в 52-ата минута, когато беше точен от границата на наказателното поле.

В 64-ата минута гостите организираха фантастична атака, която беше завършена с гол на Аксел Витсел.

В 76-ата Томас Фокет отбеляза първото си попадение за Белгия, след като засече прекрасно центриране на Яник Караско.

В 83-ата резервата на балтийците Ерик Сорга направи загубата им малко по-достойна, след като беше точен за крайното 2:5.

По този начин Белгия продължава да е начело в групата с актив от 10 точки, докато Естония е на дъното без нито един спечелен пункт. В следващия си мач „червеният динамит“ приема Чехия, докато Естония гостува на Уелс.