Мачът-реванш от финала в Африканската шампионска лига между тунизийския Есперанс и мароканския Видад Казабланка ще бъде преигран, съобщи Африканската футболна конфедерация.

Двубоят бе прекратен 15 минути след началото на второто полувреме, след като гостите от Казабланка реализираха за 1:1, но попадението им бе отменено заради засада, която главният съдия категорично отказа да преразгледа със систамата за видеоповторения. Това доведе до огромен скандал на терена и радикално действие от страна на гостите да напуснат. Евентуален гол щеше да изравни общия резултат, тъй като и първият мач в Мароко бе завършил 1:1.

Датата, на която ще се преиграе мачът, ще бъде обявена допълнително, но със сигурност ще бъде след 19 юли, когато завършва турнирът за Купата на Африканските нации./БТА