Витес Арнем, който през лятото отстрани Локомотив Пловдив в Лига Европа, записа смайваща победа в 1/8-финалите за Купата на Холандия с 10:1 срещу третодивизионния АДО'20.

До почивката домакините от Арнем водеха само с 2:0, като привлеченият от Аякс след мачовете с Локо Пд Тео Янсен откри резултата още в третата минута, а Марко Ван Джингел удвои в 14-ата.

Истинска буря от голове се развихри през второто полувреме, когато бяха вкарани цели 9 попадения в рамките на само 33 минути между 54-ата и 87-ата.

Вилфред Бони, Ренато Ибара и Ники Хофс вкараха по два за Витес, а по едно попадение добавиха Дави Прьопер и Майк Хавенаар.

Единствен точен за гостите от АДО'20 бе Клайс Койс, който се разписа в 75-ата минута за 1:6, но след това домакините вкараха още 4 гола за 7 минути и направиха резултата убийствен.