Еквадор победи с 3:1 Ямайка в мач от група „В“ на Копа Америка и запази живи мечтите си за класиране на четвъртфиналите м турнира.

Пиеро Инкапие изведе Еквадор напред в в 13-ата минута, а Кендри Паес удвои от дузпа минута преди почивката. Тя бе отсъдена за игра с ръка след намеса на ВАР.

Ямайка се върна в мача с гол в 54-ата минута чрез Михаил Антонио. В добавеното време Алан Минда сложи точка на спора с трети гол за Еквадор, завършвайки контраатака на своя отбор.

Бившият футболист на ЦСКА - Жорди Кайседо се появи в игра за Еквадор в 88-ата минута.

Еквадор вече има 3 точки в класирането, докато Ямайка отпада от надпреварата. В последните мачове от груповата фаза, Еквадор се изправя в решаващ сблъсък на 1 юли срещу Мексико, а Ямайка срещу Венецуела.