Еквадор остана в борбата за класиране на трето поредно световно първенство след победа с 2:1 като гост срещу аутсайдера Перу. Карлос Тенорио вкара победен гол с глава през второто полувреме след като тийнейджърът Джеферсон Монтеро беше извел гостите напред в резултата през първата част. Футболистът на Фиорентина - Хуан Варгас, върна "инките" в мача с попадение от пряк свободен удар.

Отборът на Еквадор, който посреща Аржентина в сряда, се изкачи на шесто място и заедно с Уругвай има 17 точки. Тимът на Перу, който не се е класирал за световни финали от 1982 година насам, е на последното 10 място със 7 точки. Лидери са Бразилия и Уругвай с по 24 точки, информира БТА.

Еквадор поведе срещу Перу в 38-ата минута след контраатака, завършена от Монтеро след асистенция на Тенорио. Хуан Варгас изравни при изпълнение на пряк свободен удар седем минути след почивката. Еквадор стигна до победата с гол с глава на Карлос Тенорио, който се разписа в 59-ата минута. Гостите изиграха своя първи мач от 2000 година насам без двамата защитници Джовани Еспиноса и Иван Уртадо.