Отборът на Ирландия победи с 2:1 като гост състава на Грузия в първи мач от квалификационна група 8, в която е и националният тим на България.

Островитените се наложиха благодарение головете на Кевин Дойл и Глен Уилън.

Резултатът в мача бе открит от Дойл, който бе точен в 13-ата минута. Нападателят на Рединг бе точен с глава след прецизно центриране отдясно.

След попадението възпитаниците на Джовани Тропатони продължиха да бъдат по-активния тим на терена и пропуснаха още няколко добри положения за гол. Въпреки всичко до края на първата част ново попадение не падна.

В 70-ата минута на срещата Глен Уилън покачи на 2:0 в полза на ирландците, с което до голяма предреши всичко в мача. Почетното попадение за Грузия дойде в последните секунди на срещата, дело на Кеня.

Така Ирландия оглави класирането в групата преди мача на България с Черна гора по-късно тази вечер.