Ейре намери място на Европейското първенство през 2012-та, след като с общ резултат 5:1 победи в баража Естония. В първата среща ирландците биха като гост с 4:0, а днес в Дъблин със спокойно 1:1 си осигуриха участие на финалите догодина.

Ситуацията се изясни още през първото полувреме, когато Стивън Уорд откри резултата. Естонците стигнаха само до победно попадение в баража, дело на Константин Василиев в 57-та минута.

Веднага след гола на Естония, Ейре стартира със смените, и до края на двубоя на практика въртеше състава, и двата отбора доиграваха последните 20-тина минути без интрига.

Ейре имаше пет загуби в шест плейофни възможности, което направи още по-сладък купона за цялата страна. За първи път от 10 години насам островитяните ще играят на голям форум.