Ейре успя да обърне резултат в своя полза и да победи Грузия с 2:1 в среща от световните квалификации за Мондиал 2010 от Група 8. В същия поток се намира и българският национален отбор, който днес завърши 1:1 с Швейцария в контрола, играна в Женева.

За съжаление на „трикольорите” ни Ейре успя да стигне до 2:1, след като губеше с 0:1. Евентуална победа на Грузия или дори равенство можеше да увеличи шансовете на страната ни за класиране на Мондиала. При това положение обаче Ейре дръпна със седем точки пред България, въпреки че е и с мач повече.

Гостите успяха да шокират своя съперник с гол още във втората минута на Яшвили. Надеждите на грузинците се покачиха в момента, в който Яшвили оплете топката в мрежата на противника в 70-та минута, но голът не бе зачетен заради засада.

В този момент настъпи времето на Ейре или по-точно на Роби Кийн, който вкара от дузпа в 74-та минута. Пет минути след това отново той се разписа за крайното 2:1, което сложи край на надеждите на Грузия.