Бившият капитан на Ливърпул Стивън Джерард донесе победата на Лос Анджелис Галакси с 3:2 над гостуващия Далас и изведе тима си на върха в класирането на МЛС на САЩ.

Джовани Дос Сантос откри резултата в 11-ата минута, а три минути по-късно мексиканецът асистира за 16-ия гол на Роби Кийн за сезона.

Майкъл Бариос намали за тексасците след малко повече от половин час игра, но Джерард вкара решаващото трето попадение в 57-ата минута, разписвайки се отблизо след разбъркване в наказателното поле на съперника.

Това беше втори гол за англичанина в 10 мача в лигата. Така защитаващият титлата си ЛА Галакси прекъсна серия от три срещи без отбелязано попадение и с 50 точки оглави подреждането в шампионата, с 2 точки аванс пред Ню Йорк Ред Булс, който обаче е с две срещи по-малко./БТА