Дъжд от картони се изсипа в дербито на Турция между Фенербахче и Галатасарай. 13 жълти и два червени картона вдигна реферът Халил Мелер при победата с 3:1 на символичните гости.

Домакините поведоха чрез Макс Крузе в 21-ата минута с гол от дузпа, като се наложи и справка със системата ВАР.  Райн Донк изравни в 40-ата минута след центриране от корнер на Омер Байрям.

През второто полувреме страстите на терена и около него взеха връх и двата отбора завършиха срещата с по 10 души, а домакините и без треньор.

Първо бе изгонен наставникът на "фенерите" Ерсун Янал в 67-мата минута, а секунди преди края жълт картон получи легендата Фатих Терим. В 85-ата минута червени картони получиха Дениз Турук и халфът на Галатасарай Юнес Беланда.

Гостите стигнаха до трите точки с два гола в последните 10 минути. Най-напред Рамадел Фалкао бе точен от дузпа в 80-ата минута, а дълбоко в добавеното време Хенри Оньекуру оформи крайното 1:3.

С успеха Галатасарай излезе на втора позиция с 45 точки, колкото има лидерът Трабзонспор и третият Сивасспор. Фенербахче е на шесто място с 38 точки, но "фенерите" имат само едно равенство в последните си четири мача от първенството.