Двама български футболисти - Христо Златински и Радослав Димитров, вдигнаха Купата на Румъния, след като техният тим Университатя Крайова надигра с 2:0 на финала втородивизионния Херманщадт Сибиу.

Мачът се игра на Арена Национала в Букурещ и завърши с триумф за първодивизионния тим, който връща Купата в Крайова след 25 години.

Златински игра цял мач за Университатя и получи жълт картон. Димитров пък се появи като смяна в последната минута, за да запише участие.

Победителите реализираха по един гол в двете полувремена. Густаво вкара за 1:0 в 30-ата минута, а Митрица в 58-ата оформи крайното 2:0.

Университатя бе подкрепян в столицата от хиляди свои фенове, пропътували разстоянието от Крайова до Букурещ с влакове, автобуси и коли.