Египет се класира за финала на Купата на Африканските нации, след като елиминира Буркина Фасо на полуфиналите с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Мохамед Салах изведе „фараоните“ напред в резултата с гол в 67-та минута.

Аристид Бансе изравни резултата в 73-та минута.

Двата отбора не си вкараха гол до края на редовните 90 минути, както и в продълженията и се стигна до изпълнение на дузпи.

Ел-Саид пропусна първия наказателен удар за Египет, а Траоре изведе Буркина Фасо напред. Вторите дузпи бяха реализирани от Собхи и Диавара. Хегази и Яго реализира третите дузпи. Мохамед Салах вкара четвъртата дузпа за Египет, докато Куаку пропусна от бялата точка за Буркина Фасо и резултатът бе изравнен 4:4. Варда вкара решаващата пета дузпа за „фараоните“, докато Бертран Траоре пропусна петата дузпа за Буркина Фасо и Египет се класира за финала на турнира.

На финала Египет ще се изправи срещу победителя от мача между Камерун и Гана.