Дидие Дрогба започна за първи път титуляр след лечение на контузия в коляното и вкара гол за Кот Д'Ивоар при победата с 2:0 над Кувейт в контрола, част от подготовката на отбора за Купата на Африканските нации.

Нападателят на Челси, който се появи като резерва за Челси миналата седмица след едномесечно възстановяване от контузия, отбеляза втория гол за Кот Д'Ивоар в мача. Това е гол номер 30 за Дрогба в 47 мача с националната фланелка.

Неговият съотборник в Челси Саломон Калу откри резултата за тима на французина Жерар Жили, който смени германеца Ули Щилике в началото на седмицата.

Мароко също постигна победа с 2:0 срещу Замбия в подготовката си за турнира за купата на африканските нации, който започва след седмица.

Крилото на Порто Тарик Сектиуи откри от дузпа шест минути след почивката, а Суфиан Алуди добави второ попадение за Мароко малко по-късно.