Рейнджърс продължи с победите от началото на новия сезон в шотландската Висша лига, след като надигра Сейнт Мирън с класическото 3:0 на „Айброкс“.

Конър МакКарти си отбеляза автогол в 23-та минута, а през втората част на сцената се появи Алфредо Морелос, който реализира две попадения в рамките на пет минути, за да оформи крайния резултат. Възпитаниците на Стивън Джерард имаха пълно превъзходство в срещата, като отправиха цели 12 удара в очертанията на вратата на Джак Алнуик.

Това беше втора последователна победа без допуснат гол за Рейнджърс от началото на кампанията след тази над Абърдийн с 1:0 на старта. Тимът, който отпадна тази седмица от Байер Леверкузен в осминафиналите на Лига Европа, се присъедини към Хибърниън и Рос Каунти, които също са с пълен актив след първите си две срещи. Сейнт Мирън пък допусна първо поражение след победата над Ливингстън с 1:0.

В следващия кръг Рейнджърс домакинства на Сейнт Джонстън, докато Сейнт Мирън гостува на действащия деветкратен шампион Селтик.