Дидие Дрогба се отличи с асистенция в дебюта си за своя нов тим Шанхай Шенхуа в китайската Супер Лига. Котдивоарският нападател подаде за изравнителното попадение срещу Гуангжу, което оформи крайния резултат 1:1.

Бившият нападател на Челси започна мача на скамейката, но на почивката веднага бе вкаран в игра и почти отбеляза с първото си докосване до кълбото. Новата покупка на Шенхуа опита късмета си от пряк свободен удар на 40 метра от противниковата врата, но стражът на Гуангжу изби в ъглов удар.

Шанхай изоставаше в резултата, след като още през първата част бразилският защитник Мойсес си вкара автогол и даде предимство на домакините.

В 68-ата минута Дрогба намери с изключително извеждащо подаване плеймейкърът на своя тим Као Юндинг, който с лекота финтира вратаря и изравни на празна врата.