Отборът на Кот Д'Ивоар се класира за финалите на Световното първенство по футбол в ЮАР, след като Дидие Дрогба вкара за крайното 1:1 при гостуването на Малави.

Кот Д'Ивоар имаше нужда от равенство срещу последния тим в класирането на Група „Е” от Зона Африка за да си спечели място на световния форум. Домакините обаче поведоха изненадващо в 64-та минута, когато се разписа Джейкъб Нгвира.

Дрогба бе пуснат веднага в игра, след като започна мача на пейката и в 67-та минута осигури заветната точка за своя тим. Гана вече се бе класирала от Група „D”, а Южна Африка се класира по право като домакин. Останалите тимове се борят за още три места от Зона Африка, които дават право на участие в шампионата през 2010 година.