Отборът на Кот Д’Ивоар постигна убедителна победа с 4:0 срещу Ал-Кадсиа в предпоследната си контрола преди началото на турнира за Купата на Африканските Нации.

Нападателят на Ланс Аруна Диндане откри резултата, след което кувейтския отбор изравни играта на терена, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

В 78-та минута нападателя на Севиля Аруна Коне удвои преднината на Кот Д’Ивоар, а след 120 секунди халфът Япи-Япо направи класическа преднината на африканския отбор.

Нападателят на Вердер Бремен Бубакар Саного оформи крайния резултат в срещата в първата минута от даденото от съдията допълнително време на мача.

Кот Д’Ивоар е в група В на турнира за Купата на Африканските Нации заедно с отборите на Нигерия, Бенин и Мали, а първият им мач е на 21-и януари срещу Нигерия на стадион „Секонди”.