Стяуа се класира драматично на полуфинал за Купата на Румъния, след като се нуждаеше от дузпи, за да надделее над Отелул.

Букурещкият гранд допусна равенство в редовното време – 2:2, а след продълженията резултатът все още бе равен - 3:3. При изпълнението на дузпи Рамсеш Гадо от Отелул бе единственият, който не успя да вкара от бялата точка. Така с общ резултат от 8:7 Стяуа продължава напред.

Изненадващо гостите от Отелул, заемащи седма позиция във временното класиране в румънското първенство, откриха резултата в 21-та минута. Ким-Гил Сик разстреля вратаря на Стяуа Андрей от 10 метра.

Така завърши и първото полувреме на срещата. След почивката логиката надделя и домакините обърнаха развоя на събитията. Първо Николита изравни в 62-та минута, а влезлият като резерва Бостина направи 2:1 от дузпа в 78-та.

В самия край на мача, когато фаворитът за спечелване на трофея Стяуа вече се виждаше победител, реферът на двубоя Кристиян Балаш отсъди дузпа за Отелул. Резервата Даниел Стан вкара решителния удар и прати мача в продължения.

В допълнителните минути двата тима си размениха по едно попадение - Георге Богиу се разписа за гостите, а Петре отбеляза за Стяуа.

Резултатът 3:3 отреди дузпи, където Стяуа не сгреши нито една, докато Гадо пропусна един изстрел за Отелул.