Опашкарите в холандската Ередивизие Вилем II и Рода се захапаха здраво и чак след дузпи определиха кой ще е последният полуфиналист за Купата на страната.

След 2:2 в редовното време и продълженията, Вилем се оказа по-добър при дузпите и се присъедини към Твенте, АЗ Алкмаар и Фейенорд.

Симон Густафсон откри от дузпа в 37-та минута, заради нарушение на Фернандо Люис. Само две минути по-късно обаче Бартоломеу Огбече изравни като засече с глава центриране от пряк свободен удар.

Три минути след подновяването на играта през второто полувреме Рода отново излезе напред с хубаво попадение на Донис Авдижай. Константинос Цимикас пак възстанови равенството в 62-та минута.

В края на редовното време гол на Авдижай не бе зачетен заради игра с ръка, като ситуацията бе разгледана на видео повторение.

В продълженията никой от двата отбора нямаше реална възможност за гол.

При дузпите футболистите на Вилем II не пропуснаха нито една, докато Циу Нденге не успя да реализира за Рода, за да прати домакините на полуфинал.