Мароко и Демократична Република Конго приключиха при равенство 1:1 в мач от група F на турнира за Купата на Африканските нации.

Четвъртите от Световното първенство в Катар поведоха чрез Ашраф Хакими в шестата минута след асистенция на Хаким Зиеш. Предупредителните знаци за мароканците, че победата няма да дойде толкова лесно, дойдоха в 41-та минута, когато ДР Конго пропусна дузпа чрез Седрик Бакамбу. След паузата обаче резервата Силас Катомпа Мвумпа възстанови паритета и донесе важна точка за конгоанците.

Мароко не можа да си гарантира място в елиминациите на надпреварата - отборът остава начело в групата с 4 точки, с 2 е ДР Конго. Третият Замбия е с 1, а Танзания е на дъното без актив. Довечера играят Замбия и Танзания.

В последните срещи от групата Мароко се изправя срещу Замбия, а Танзания излиза за двубой с ДР Конго.