Дейвид Бекъм бе единственият играч на Лос Анжелис Галакси, който успя да вкара дузпа, когато тяхното изпълнение се наложи след като в редовното време мачът срещу Сеул завърши 1:1. Домакините спечелиха с 3:2, след като успяха да се разпишат с един път повече от своя американски опонент. Срещата бе първа от турнето на Галакси в Източна Азия, а всяко съприкосновение на Бекъм с топката бе придружено от аплодисментите на 65000 фена на трибуните.

„Не е приятно да загубиш след дузпи, но при тях е така – винаги има победител и губещ,” коментира английският халф. „Като цяло играхме добре през първите 30 минути, показахме най-силният футбол, откакто играя за Галакси. Преди да изпълня дузпата, феновете ми показваха палци надолу. Беше забавно.”

Галакси наистина игра добре през първото полувреме, но намали оборотите след почивката. Още в шестата минута срещу Бекъм бе извършен груб фаул, и англичанинът не спести няколко по-остри фрази на Лий Чънг-йонг.

Отново Бекъм, в 20-та минута, изработи първия гол, като прати пряк свободен удар в пеналта, а Алън Гордън намери мрежата от няколко метра. Десет минути по-късно Сеул стигна до равенство благодарение на Юнг-йо-гуук от дузпа.

Следващите мачове на ЛА Галакси от турнето в Азия са срещу Шанхай-Хонг Конг Юнайтед в сряда, и срещу Хонг-Конг Юнион на 9 март.