С голове на Тиери Анри и Никола Анелка Франция победи с 2:1 отбора на Сърбия в световна квалификация от група 7 за Мондиал 2010. Успехът е добре дошул за селекционера на „петлите” Раймон Доменек, който е поставен под унищожителни критики заради слабата игра на отбора. В първия кръг от квалификационния цикъл Франция записа срамно поражение с 1:3 от Австрия и дори се заговори за уволнение на специалиста.

Нападателят на Барселона Тиери Анри даде преднина на своя тим с точен удар в 54-ата минута, а Никола Анелка покачи на 2:0 десет минути по-късно. В 76-ата минута Бранислав Иванович върна едно попадение след изпълнение на корнер.

По-рано днес Литва победи като домакин с 2:0 състава на Австрия, а Румъния взе трудно трите точки на аутсайдера Фар. острови с победа като гост с 1:0.