Единият от домакините на турнира за Купата на Африканските нации – Габон започна по солиден начин участието си, записвайки солидна победа с 2:0 над Нигер. Габон не срещна почти никаква съпротива от непретенциозния си противник и още през първото полувреме реши всичко в срещата.

Домакините упражниха териториален натиск още в началните минути, а първият гол падна след половин час игра. В негов автор се превърна Пиер-Емерик Аубамейанг след пас на Стефан Н'Джуема. Футболистите на Нигер продължиха да изпитват сериозни трудности при организирането на атаките си, докато Габон продължи да атакува по-настоятелно. Усилията на домакините дадоха нов резултат в заключителните секунди на полувремето. Именно тогава те реализираха втория си гол в срещата, с което до голяма степен предрешиха крайния изход на мача. След атака по левия флаг топката бе подадена към асистиралия за първия гол Н'Джуема, който също не сгреши.

Двубоят бе лично наблюдаван от президента на Габон Али Бонго. По-късно тази вечер, в другия мач от група C, един срещу друг излизат отборите на Мароко и Тунис.