Домакинът на турнира за Купата на Африканските нации Габон завърши 1:1 срещу Буркина Фасо във втората си среща от груповата фаза.

Това е второто равенство на тима, след като в първия мач срещу Гвинея-Бисау постигна същия резултат.

Буркина Фасо поведе в 23-ата минута чрез Прейджъс Накуулма. Той надбяга защитата още в средата на терена, след което двама от играчите на Габон успяха да го настигнат, но беше прекалено късно. Той успя да ги залъже и вкара топката във вратата.

Изравнителното попадение дойде в 38-ата минута, след като реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Зад бялата точка застана капитанът Пиер-Емерик Обамеянг, който бе безгрешен и изравни (1:1).

До края на мача и двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, а най-чистото положение бе за Габон десет минути преди края на редовното време.

До попадение обаче така и не се стигна и двата отбора взеха по точка.