Домакинска издънка претърпя московският гранд Спартак Москва, губейки с 1:2 от Анжи Махачкала на свой терен в мач от седмия кръг на руското първенство.

Ивелин Попов бе почти до края на терена за спартаковци, но и той не успя да им помогне дори за равенството.

Ебесилио се възползва от колебливите действия на московската защита и с помощта на рикошет откри за Анжи в 27-ата минута.

Спартак се хвърли да връща гола, а Ивелин Попов си заработи жълт картон още в 29-ата минута за подсичане отзад на съперник.

Домакините стигнаха до равенството от дузпа в 53-ата минута. Тогава Кирил Комбаров бе съборен в наказателното поле, а неговият брат Дмитрий Комбаров го подкрепи с томно изпълнение от бялата точка – 1:1.

И когато всички очакваха Спартак все пак да успее да вземе мача, се случи точно обратното. В 85-ата минута след изпълнение на корнер непокритият защитник на Анжи Жиров безпрепятствено се разписа за 1:2.

Попов напусна терена сменен в 88-ата минута, а малко след това и останалите му съотборници сториха същото с наведени глави – Спартак Москва падна от Анжи с 1:2.

Спартаковци заемат четвъртото място със 7 точки, на 5 след лидера ЦСКА Москва. Анжи е 12-и с пет.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!