Отборът на Хюстън Динамо спечели за втори пореден път шампионската титла в първенството на САЩ, след като в повторение на миналогодишния финал в Мейджър лигата се наложи над Ню Инглънд Революшън с 2:1.

Шампионите губеха с 0:1 след първото полувреме, но само за 13 минути в средата на втората част успяха да направят пълен обрат

Хюстън стана първият отбор от 10 години насам, защитил титлата си. За последно две поредни първи места имаше Ди Си Юнайтед през 1996 и 1997 година.

Дуейн де Росарио бе в основата на триумфа на първенеца, след като отбеляза победния гол и асистира при изравнителния преди това.

Иначе Ню Инглънд Революшън поведе в резултата след попадение с глава на бившия играч на Мюнхен 1860 Тайлър Туелман в 20-та минута след центриране на капитана Стив Ралстън.

Джоузеф Нгуеня изравни в 61-та минута след подаване на Дуейн де Росарио. Последният донесе успеха на Хюстън с чудесен гол с глава в 74-та минута след прекрасно центриране на Брад Дейвис.

Дуейн де Росарио стана първият футболист, отбелязал победния гол в два финала (първия през 2001-а година) и първият играч, избран два пъти за MVP.

Ню Инглънд Революшън не успяха да вземат титлата и при четвъртия си опит. Революшън губи трети пореден и общо четвърти финал за последните шест години.