Динамо съсипа Стяуа с 4:1 в дербито на Букурещ. Това бе първият полуфинален мач в турнира за Купата на лигата на Румъния.

Двубоят се игра пред едва няколко хиляди зрители на огромния стадион „Арена Национала“ в румънската столица, който е неутрален за двата вечни съперника на север от Дунава.

Интересното е, че Стяуа няма победа над своя голям съперник вече в 8 поредни мача във всички турнири, като от тях шест са завършили наравно.

Динамо откри резултата в 20-ата минута чрез Малангу и това 1:0 се запази до почивката.

След нея Нистор покачи на 2:0 за динамовистите в 66-ата.

Стяуа видя светлина в тунела в 78-ата минута, когато Аганович намали на 1:2, но радостта на стелистите трая само минута.

В 79-ата Лазар направи 3:1, а в 90-ата Ротариу съвсем съкруши Стяуа с четвърти гол след нова контра и фиксира крайното 4:1 за Динамо. Това дава сериозно предимство за динамовци преди реванша.