Динамо победи Рапид с 4:1 като символичен гост в дербито на Букурещ от 27-я кръг на първенството в Румъния.

Динамо вече има 68 точки на върха в класирането и е на цели 12 от втория Клуж. Рапид пък ще води отчаяна битка, както с Клуж, така и със Стяуа, за разпределението на местата в евротурнирите.

Домакините от Рапид играха повече от час с човек по-малко, след като Мариус Константин получи два жълти картона за десет минути и в 27-та бе изгонен.

До този момент Динамо вече имаше преднина от два гола, дело на Клаудиу Никулеску във втората и 18-та минута. Зику върна едно попадение малко преди почивката, но през второто полувреме „кучетата” разсипаха своя съперник, като отново Никулеску се разписа още два пъти – в 51-та и 70-та минута за крайното 1:4.