Съперник на Литекс в плейофния кръг на турнира Лига Европа Динамо Киев победи с 1:0 у дома състава на Кривбас в мач от седмия кръг на украинското първенство.

Единственото попадение в срещата падна в 50-ата минута и бе дело на Андрий Ярмоленко.

След тази победа Динамо е на второ място във временното класиране с актив от 17 точки. Лидерът и шампион Шахтьор Донецк има две точки повече.

Грандът от Киев стигна трудно до минималния успех чрез голмайстора Ярмоленко, който се разписа се пет минути след почивката с мощен удар от наказателното поле, попаднал в далечния ъгъл на вратата на Кривбас.

В този мач отборът на Динамо не можеше да разчита на контузените Андрий Шевченко и Олег Гусиев, както и на болните Роман Еременко и Милош Нинкович.

Литекс гостува на Динамо в Киев в четвъртък. Първата среща, играна в Ловеч миналата седмица, завърши с победа на украинците с 2:1.

Съставът на Динамо Киев срещу Кривбас: Шовковский, Бетао, Вукойевич, Попов, (46-Данило Силва), Алиев, Ярмоленко, Милевский, Идейе, Диакате, Харуна, Юсуф.