Динамо Киев спечели купата на Украйна, след като победи с 2:1 Шахтьор Донецк на финала. Така динамовци са пред дубъл, тъй като два кръга преди края на първенството водят с 6 точки пред тима от Донецк.

Клебер откри резултата за Динамо в 59-та минута. В 71-та столичани останаха с десет души на терена, след като Родриго получи втори жълт картон. Въпреки това обаче киевчани стигнаха до втори гол, дело на Ролан Гусев. Минута преди последния съдийски сигнал Блумер Елано вкара почетното попадение за Шахтьор.

Мачът бе белязан с бой между привърженици на Динамо и милицията. Няколко взвода от специалните части трудно изчистиха два сектора на стадиона от хулигани, които запалиха ракети след първия гол във вратата на Шахтьор. Почти десет минути режисьорите на прякото телевизионно предаване редуваха картини от терена с детайли от боя по трибуните.